Mühendislik Hizmetleri kapsamında statik projeler, altyapı, elektrik, mekanik, mimari, güçlendirme ve restorasyon projeleri ve BİM sistem tasarımları gibi çalışmalar sunulur. Özellikle binaların ayakta durmasını sağlayan taşıyıcı sistemler, statik çizimler ve hesaplamaların yer aldığı projeler en çok talep edilen hizmetler arasında yer alır. Bunlar arasında mimari projeler mühendislik hizmetleri temelleri arasında yer alır. Yapılan dış görünüşünü ve iç bölümlerini tüm ayrıntıları ile hazırlayan mühendisler oran ve ölçüler kullanarak tüm ayrıntıları hakkında bilgiler verirler. Her türden yapıda kuvvetimi ya da zayıf akım ve elektrik panosu gibi projelerin çizim ve tasarımlarım da mühendislik çalışmaları kapsamında yer alır. Mekanik projelerde bu hizmetler kapsamında talep edilebilir. Sıhhi tesisat, yangın tesisatı, havalandırma, soğutma ve ısıtma gibi tesisat konularında da hizmetler sunulabilir.

Mühendislik Hizmetlerinin Önemi

Mühendislik Hizmetleri sayesinde verimliliğin üst düzeye çıkarılması adına giderlerin azaltılması hedeflenir. Bu çalışmalarda yüksek performanslı hızlı teslimatlar ile firmanızı rakipleriniz arasında öne çıkarabilir. Farklı ekipler ve disiplinler arasındaki tüm proje iletişimin verimli bir şekilde yürütülmesini sağlayan mühendislik firma çalışmaları ile projenin en iyi sonuca ulaşması sağlanır. Her projenin taslak aşamasından tamamlanmasına kadar tüm döngüde etkin bir çalışma sistemi sağlayan mühendislik hizmeti ile projeler düzgün bir şekilde ilerler. Bu çalışmalar ile firmalara uzmanlık sağlanır. Etkili, hızlı ve operasyonel verimliliğin yüksek olduğu proje takipleri yapılır.

Mühendislik Hizmetleri Hangi Alanlarda Çalışır?

Mühendislik Hizmetleri ile hizmet verilen uzmanlık alanlarında uygun çözümler sağlanabilir. Mühendis ekibinden oluşan tüm projelerde hızlı ve uygun çözümlerin sağlanması ile ekonomik ve zaman açısından önemli avantajlar sağlanabilir. Yapılarda, çalışma alanlarında ve yaşam alanlarında mühendislik hizmeti talep edilebilir. Çalışmalar içerisinde enerji, mekanik, inşaat, doğalgaz ve elektrik  gibi temel noktalar yer alıyor. Doğalgaz alanında çalışan ekip radyant sistemleri, güneş enerki sistemleri ya da ısıtma sistemleri üzerinden hizmetler sunabilir. Elektrik alanında ise paratoner sistemler, bina otomasyonu, güvenlik sistemleri gibi mühendislik alanları üzerinden hizmetler sunulabilir. Mekanik çalışma alanları olarak değerlendirildiğinde ise su tesisatı, buharlı ısıtma sistemleri, yangın söndürme sistemleri ve su arıtma sistemleri yer alır.